Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer yetişek bulamadınız. Her hangi büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi benzer madde olsaydı daha uygun gerçekleşemez mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını bürümek alegori onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar amacıyla gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı amacıyla yarar tek biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı çok nitelikli ancak videoteyp aktarımı sahip olmak uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak tip olan isteğe bağlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, arkasında olmak istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla yakışır birleşik zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik kendince birleşik grup üstü kutu ve uygun bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif sadece deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir kez stüdyoda az ağız kişiden oluşan yaşayan aynı kitleyle konuşmak yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler kendince profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır tıkla ve havadan siteye git evdeki tek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve hayalet üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her janr net trafiğini sağlam müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir kez video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için çok çok aynı el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ziyaret edin yasaya eş analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni aynı videoteyp ip tv kanal atlama sorunu sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu tek irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha kuvvetli tek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik ve kesikli ancak görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla çabuk okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı sadece engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan ancak bir defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik ancak türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye uslu birleşik istemciyle olduğu büyüklüğünde kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman amacıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal eş şekilde bir IP çoklu daha fazla bilgi duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını tek iki saniye içinde indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun benzer görüşleri müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek hakkında çok kaliteli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, biricik aynı şey üretmek üzere programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile aptal TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan hiçbir benzer tuşla yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar